درباره پالایش نیرو

شركت صنعتی و مهندسی پالايش نيرو در سال 1375 با هدف پالایش نیروی الکتریسیته، برای بالا بردن بهره‌‌وری و اقتصادی نمودن شبکه‌های توزیع و انتقال نیرو، تولید تجهیزات و وسایل لازم برای اصلاح شبکه تأسيس گرديد .

اكنون با گذشت بيست سال از آغاز فعاليت و سرمايه‌گذاری قابل توجه در زمينه تكنولوژی محصول، پالایش نیرو دارای يكی از مدرن‌ترين خطوط توليد خازن‌های فشار ضعيف قدرت می‌باشد.

دانش فنی توليد خازن در پالايش نيرو (با نام تجاری پانیر) ماحصل قراردادهای تكنولوژی با شركت‌های بزرگ اروپايی نظير هفلی ترنچ سوئيس، ليفاسا اسپانيا، ايكار ايتاليا و استفاده مستقیم از همکاری مشاوران اروپایی زبردست صنعت می‌باشد.
همچنين در طراحی، ساخت و تأمين ساير تجهيزات جبران‌سازی نظير رگولاتور توان راكتيو، پالایش نیرو يكي از برندهای معتبر در صنعت برق ايران محسوب می‌گردد.

در توسعه فعاليت‌های صنعتی و كسب و كار خود، ‌از آغاز دهه سوم فعاليت، ‌پالايش نيرو (پانیر) به عرصه توليد كليدهای فشار متوسط و قوی وارد شده است. با سرمايه‌گذاری انجام شده، نظارت و همكاری شركت آلمانی Decom، خطوط توليد كليدهای خلاء فشار متوسط، ‌سكسيونر گازي قابل قطع زير بار و سكسيونر پانتوگراف فشار قوی راه اندازی شده و محصولات اين شركت با رده متنوع در جاي جای كشور پهناور ايران در شبكه برق مورد استفاده قرار گرفته است.

با تلاش مستمر تمامی پرسنل و حسن نظر سهامداران، ‌پالايش نيرو (پانیر) در طول ساليان كار خود نقاط عطف و چالش‌های موفقيت‌آميز زيادي را تجربه كرده است:

پروژه‌ها:

– انجام بزرگترين پروژه خازن گذاری پست‌های شهری

– توزيع برق تهران بزرگ

– انجام پروژه توسعه میدان گازی پارس جنوبی فازهای 22 الی 24

– شرکت ناردیس

– انجام پروژه غیرعمرانی برق منطقه‌ای باختر

– قرارداد طراحی، خرید، نصب و راه اندازی بانک خازنی مجتمع پتروشیمی پردیس

– انجام بزرگترين قرارداد صادراتی خازن به كشور عراق

– نصب و راه‌اندازی خط كامل توليد خازن‌های قدرت

– تكميل دانش فنی و راه‌اندازی خط توليد خازن‌های سيلندری سه فاز

– راه‌اندازی خط توليد رگولاتور كنترل توان راكتيو

– راه‌اندازی خط توليد فيوز فشار متوسط (Explusive Type)‌

– گرفتن تايپ تست كامل بر روي محصولات خازنی از VDE آلمان

– انعقاد قرارداد تكنولوژی با ICAR ايتاليا

– انعقاد قرارداد تكنولوژی با Lifasa اسپانيا

– انعقاد قرارداد تكنولوژی با Haefely Trench سوئيس

– قرارداد انتقال تكنولوژی توليد كليد خلاء و سكسيونر گازی با شركت آلمانی Decom

– ساخت پروتو تايپ و تست سكسيونر گازی در لابراتوار FGH آلمان

– ساخت پروتو تايپ و تست VCB درلابراتوار ICMET رومانی

– راه اندازی خط توليد LBS

– راه اندازی خط توليد VCB

چشم انداز پیش روی شرکت تکمیل سبد محصول خود، تکمیل ردۀ محصولات و ورود به بازارهای بین‌المللی به عنوان یک قدرت صنعتی و تولیدی منطقه خاورمیانه تا سال 1400 است. می‌خواهیم به ترتیبی پیش برویم که دیدگاه و پیش فرض جهانیان نسبت به محصولات تولیدی این منطقه عوض شود.